SZKOŁA PODSTAWOWA
W KOSOBUDACH
ul. Szkolna 20, 89-632 Brusy
 
tel/fax.(052)-398-31-20 
 
Aktualności
Zobacz na mapie
Z historii Kosobud
Z historii szkoły
O nas
Uczniowie
Grono Pedagogiczne
Archiwum
Absolwenci naszej szkoły


KSIĘGA GOŚCI


Zobacz Księgę
Dopisz się do Księgi

Zagłosuj na nas!!!

Zagłosuj na nas! Szukaj w Interkl@sie!


 
KONTAKT

 

Sekretariat szkoły
Administrator stronyJesteś naszym
 
 

gościem


Użytkowników online
 
 
 

 


Kosobudy
wczoraj i dziś


Stowarzyszenie ''Kosobudy''

 
SONDA
Czy podoba Ci się strona szkoły?

Tak, jest super
Tak
Raczej nie
Nie
 
Puzzle online, (c) Luksoft

Zagłosuj na nas!!!

Serwis webmasterski WebMark


Zakończenie roku szkolnego

           Zakończenie roku szkolnego 2008/2009 w SP w Kosobudach to tradycyjnie wspólny apel, na którym uczniowie otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców oraz dyplomy wzorowego ucznia.

Więcej»»»


Szóstoklasiści pożegnali szkołę

           W czwartek 18 czerwca 2009 r. o godzinie 16:00 w Szkole Podstawowej w Kosobudach rozpoczęła się niecodzienna uroczystość. W tym dniu uczniowie klasy VI zakończyli edukację w szkole podstawowej.

Więcej»»»


Wręczenie kart rowerowych

           W ostatnim tygodniu przed zakończeniem roku szkolnego 18 uczniów klasy IV Szkoły Podstawowej w Kosobudach, po pozytywnie zdanym egzaminie, otrzymało karty rowerowe.

Więcej»»»


Tomik poetycki

           Szkoła Podstawowa w Kosobudach wydała tomik poetycki. Tomik ten jest pokłosiem trzech edycji (lat 2007, 2008, 2009) Gminnego Konkursu Poetyckiego Szkół Podstawowych Gminy Brusy o nagrodę Dyrektora Szkoły Podstawowej w Kosobudach. Znajdują się w nim wiersze nagrodzone i wyróżnione.

Więcej»»»


Warsztaty plastyczne pt. "Z aniołami..."

           Od połowy kwietnia w szkole podstawowej w Kosobudach odbywały się warsztaty plastyczne dla uczniów ''Z aniołami...'' prowadzone przez panią Małgorzatę Sznajdrowską. Pomysł ich zorganizowania zrodził się z inicjatywy pani Magdaleny Grala, nauczycielki historii oraz wyżej wymienionej nauczycielki plastyki.

Więcej»»»


Pielgrzymka autokarowa dzieci I-komunijnych
wraz z rodzicami na Jasna Górę

           W dniach 12 i 13 czerwca uczniowie klasy II z Kosobud wraz z rodzinami pielgrzymowały na Jasną Górę, aby dziękować Matce Bożej za dar Eucharystii.

Więcej»»»


Wyjątkowy gość w SP Kosobudy

           Dnia 8 czerwca 2009 roku w SP w Kosobudach gościł wyjątkowy gość: Ksiądz Biskup Diecezji Pelplińskiej Piotr Krupa, któremu towarzyszyli: Ksiądz Dziekan Dominik Szulwic oraz Ksiądz Proboszcz Mirosław Romanowski.

Więcej»»»


VII edycja Gminnego Konkursu
''Zaczarowany Świat Baśni''

           3 czerwca br. w szkole Podstawowej w Kosobudach odbył się VII Gminny Konkurs ''Zaczarowany Świat Baśni''. W tym roku uczestnicy klas III- IV rywalizowali ze sobą , wykazując się znajomością legend polskich. Źródłem były teksty Wandy Chotomskiej.

Więcej»»»


PRZYGODA W MUZEUM

           Dnia 2 czerwca 2009 grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kosobudach udała się do Chojnic, gdzie w Muzeum Historyczno- Etnograficznym odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie regionalnego etapu Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla Dzieci ''Moja przygoda w muzeum'', w którym licznie braliśmy udział.

Więcej»»»


Dzień Dziecka i Sportu

           Dnia 1 czerwca 2009 r. w naszej szkole odbył się Dzień Dziecka i Sportu. Dzień rozpoczął się uroczystym apelem , podczas którego pani dyrektor Małgorzata Ostrowska złożyła życzenia wszystkim uczniom. Następnie Anna Rolbiecka przedstawiła harmonogram obchodów Dnia Dziecka i Sportu.

Więcej»»»


Dzień Matki

           Dzień Matki to jedno z piękniejszych świąt, jakie obchodzimy w ciągu roku. W wiosennej aurze, wśród najpiękniej kwitnących majowych kwiatów z miłością wypowiadamy to cudowne słowo : MATKA. ''Słowo Mama cieplejsze niż Afryka'' śpiewały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kosobudach na uroczystym spotkaniu z tej wspaniałej okazji, które odbyło się 27 maja 2009 roku o g. 18 w świetlicy wiejskiej.

Więcej»»»


Wycieczka szkolna klas IV-VI

           25 maja 2009r., my, uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Kosobudach, wraz z opiekunami, wyjechaliśmy na wycieczkę do Łeby.

Więcej»»»


Wycieczka szkolna klas I-III

           W poniedziałkowy poranek 18 maja 2009 uczniowie klas I-III wyruszyli na oczekiwaną z niecierpliwością wycieczkę do Gdańska.

Więcej»»»


Wycieczka do Lichenia

           12 maja, w I rocznicę przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej, uczniowie kl. III SP w Kosobudach, z rodzicami, nauczycielką religii Reginą Rudnik oraz dyrektor Małgorzatą Ostrowską wybrali się do Sanktuarium Matki Bożej w Licheniu.

Więcej»»»


Otwarta lekcja religii

           Kolejna otwarta lekcja z udziałem rodziców w SP Kosobudy tym razem odbyła się w klasie II, gdzie na lekcji religii prowadzonej przez Panią Reginę Rudnik uczniowie przygotowywali się do przyjęcia I Komunii Świętej.

Więcej»»»


Akademia z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

           Dnia 4 maja 2009 r. o godz 1035, w szkole w Kosobudach odbyła się akademia z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Więcej»»»


''Dzień Ziemi'' i ''Wielkie czytanie''

           W dniu 22 kwietnia 2009 roku po raz kolejny uroczyście obchodziliśmy ''Dzień Ziemi'' w naszej szkole. Tegoroczne obchody były wyjątkowe, ponieważ połączone z akcją ''Wielkiego czytania''. W tym dniu gościliśmy Przewodniczącego Rady Miejskiej w Brusach Pana Roberta Skórczewskiego, który zaszczycił nas swoją obecnością.

Więcej»»»


Certyfikat Strona Przyjazna Dzieciom

           Miło nam poinformować, że Fundacja Kidprotect (strona Fundacji) zajmująca się działalnością na rzecz nauki, edukacji, oświaty i wychowania w zakresie obejmującym zapobieganie patologiom społecznym przyznała naszej stronie certyfikat Strona Przyjazna Dzieciom-szczegóły związane z certyfikatem po kliknięciu banera z lewej strony.


Sprawdzian szóstoklasistów

           Jak w całej Polsce, uczniowie kl. VI Szkoły Podstawowej w Kosobudach pisali dzisiaj swój pierwszy poważny sprawdzian. Pisało go piętnastu uczniów, czyli wszyscy uczniowie klasy szóstej.

Więcej»»»


Prezentacja "Jak pomagać nietoperzom?"

           17 marca 2009 roku w Szkole Podstawowej w Kosobudach pani Grażyna Jaszewska - pracownik Zaborskiego Parku Krajobrazowego przeprowadziła prezentacje dla wszystkich klas na temat "Jak pomagać nietoperzom?".

Więcej»»»


KANGUREK I KANGUR 2009

           19 marca 2009 roku uczniowie naszej szkoły, którzy interesują się matematyką, wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym ''KANGUREK I KANGUR 2009'', którego głównym organizatorem jest Instytut Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Więcej»»»


PRZYBYŁO CZYTELNIKÓW SZKOLNEJ BIBLIOTEKI

           Niedawno w bibliotece Szkoły Podstawowej w Kosobudach miała miejsce niecodzienna uroczystość. W jej progach po raz pierwszy gościli uczniowie klasy I. celem ich wizyty było przyjęcie w poczet czytelników. Po przybyciu i serdecznym powitaniu przez nauczyciela- opiekuna szkolnej biblioteki pani Małgorzaty Sznajdrowskiej dzieci zwiedziły pomieszczenie z książkami oraz pracownią ICIM oraz zapoznały się z zasadami korzystania z wypożyczalni oraz komputerów.

Więcej»»»


Wieniec na sali

           6 marca w Szkole Podstawowej w Kosobudach odbyła się uroczystość zawieszenia wieńca na konstrukcji dachu powstającej sali gimnastycznej. W ten sposób uwieńczono kolejny ważny etap inwestycji - położenie ostatniego elementu konstrukcji dachu.

Więcej»»»


Dokarmiajmy ptaki !

           Uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej w Kosobudach pod kierunkiem pani Ireny Piekarskiej przystąpili do konkursu w ramach Akcji "Pomóżmy ptakom przetrwać zimę", organizowanego przez Zaborski Park Krajobrazowy.

Więcej»»»


Ferie zimowe

           W dniu 2 lutego 2009 roku uczniowie klas III i V Szkoły Podstawowej w Kosobudach wzięli udział w wyjeździe na zajęcia do siedziby Parku Narodowego ''Bory Tucholskie'' w miejscowości Charzykowy. Wyjazd sprzed szkoły nastąpił o godz. 8.30.

Więcej»»»


ODPOCZYNEK WOLONTARIUSZY

           Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas z SP Kosobudy podsumowali w styczniu I semestr swojej pracy na karnawałowym spotkaniu z opiekunami oraz członkami rodzin, dla których przygotowali na tę okazję sympatyczne niespodzianki.

Więcej»»»


Dyskoteka karnawałowa

           Dyskoteka karnawałowa w naszej szkole odbyła się 29 stycznia 2009 r. Uczniowie z klas IV - VI bawili się w budynku szkoły, a pyszny poczęstunek i nagrody dla dzieci przygotowali ich rodzice. Impreza rozpoczęła się od powitania dzieci oraz przypomnienia pojęcia ''karnawał'', a także zapoznania z tradycją zabaw karnawałowych.

Więcej»»»


BEZPIECZNIEJ Z POLICJĄ

           W styczniu 2009 roku odwiedził naszych pierwszaków pan policjant, dzielnicowy Karol Cupa. Dzieci wcale się nie boją, ponieważ takie spotkania stały się już zwyczajem w naszej szkole. Przypominał dzieciom o zasadach bezpieczeństwa (w szczególności dotyczących zabaw na śniegu i lodzie), a także bezpiecznym poruszaniu się na drogach w roli pieszych oraz na rowerach.

Więcej»»»


DZIEŃ BABCI I DZIADKA.
ZABAWA KARNAWAŁOWA KLAS 0-III

           Styczniowe karnawałowe dni dodatkowo rozświetla blask pięknych świąt: Dnia Babci i Dnia Dziadka. W Szkole Podstawowej w Kosobudach tradycją stały się uroczyste spotkania organizowane z myślą o seniorach.

Więcej»»»


Wigilia w szkole

            Dnia 19 grudnia 2008r. w Szkole Podstawowej w Kosobudach odbyło się wspólne kolędowanie połączone z jasełkami. Na początku uroczystości dyrektor szkoły, p. Małgorzata Ostrowska powitała wszystkich obecnych tego dnia: przedstawicieli Rodziców, księdza Proboszcza Mirosława Romanowskiego, Dyrektora Gminnego Zarządu Oświaty Pana Jacka Bruskiego, pracowników szkoły oraz wszystkich uczniów.

Więcej»»»


Dzielimy się z innymi

            Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kosobudach pamiętają o potrzebujących i samotnych. Z tej okazji przed Świętami Bożego Narodzenia odbyła się w szkole sprzedaż świec wigilijnych, ozdób świątecznych wykonanych przez dzieci oraz zbiórka artykułów chemicznych i żywnościowych.

Więcej»»»


Mikołaj w Kosobudach

           Święty Mikołaj to chyba najbardziej znana postać na całym świecie. W Anglii jest nazywany Father Christmas, w USA - Santa Claus, we Włoszech - Babbo Natale, w Niemczech - Heilige Nicolaus. Św. Mikołaj był biskupem Miry.

Więcej»»»


Andrzejki

           Chociaż andrzejki przypadają dopiero w noc z 29 na 30 listopada, w wigilię św. Andrzeja, dzieci mogły nieco wcześniej uchylić wrota do nieznanej przyszłości. Wigilia świętego Andrzeja to tradycyjny wieczór wróżb. Wróżby andrzejkowe były rozpowszechnione w całej chrześcijańskiej Europie.

Więcej»»»


Gminny Konkurs Przyrodniczy Szkół Podstawowych

           W dniu 25 listopada 2008 roku w Szkole Podstawowej w Kosobudach odbył się Gminny Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy pod hasłem „Bliżej lasu” dla uczniów klas V-VI Szkół Podstawowych gminy Brusy

Więcej»»»


Szkolenie rad pedagogicznych

           W piątkowe popołudnie14 listopada Rady Pedagogiczne ze szkół w Wielkich Chełmach, Czyczków , Czapiewic i Kosobud spotkały się na wspólnym 3-godzinnym szkoleniu na temat sytuacji trudnych wychowawczo w szkole.

Więcej»»»


Ogólnopolski Konkurs Humanistyczny MULTITEST

           21 października 2008 r. ośmiu uczniów SP Kosobudy przystąpiło do zmagań w Ogólnopolskim Konkursie Humanistycznym MULTITEST organizowanym przez CENTRUM EDUKACJI SZKOLNEJ w Warszawie.

Więcej»»»


"JAN PAWEŁ II WYCHOWAWCA MŁODYCH"

           ''Patrzę na Was i nigdy o Was nie zapomnę,
           w ten sposób nic nie ulegnie zapomnieniu!''
Słowa te były mottem uroczystego apelu szkolnego dnia 16 października 2008 roku.

Więcej»»»


Ślubowanie Pierwszoklasistów i Dzień Edukacji Narodowej

           13 października 2008 roku o g. 12.00 w Świetlicy Wiejskiej w Kosobudach odbyła się podwójna uroczystość: ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów oraz apel z okazji Święta Edukacji Narodowej.

Więcej»»»


Na zajęciach przyrodniczych Zaborskiego Parku Krajobrazowego w Charzykowach.

            W dniu 9 października 2008 uczniowie klas IV- VI Szkoły Podstawowej w Kosobudach wzięli udział w zajęciach przyrodniczych na terenie Zaborskiego Parku Krajobrazowego.

Więcej»»»


Nasi stypendyści u Burmistrza Brus
i Marszałka Województwa Pomorskiego

            29 września br. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brusach odbyło się wręczenie stypendiów Burmistrza Brus uczniom szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Brusy.

Więcej»»»


Sprzątanie Świata

            W dniu 20 września 2008 roku, po raz kolejny, uczniowie Szkoły Podstawowej w Kosobudach włączyli się do Ogólnopolskiej Akcji "Sprzątanie Świata".

Więcej»»»


Przekazanie placu budowy przy Szkole Podstawowej w Kosobudach

            8 września 2008 roku nastąpiło przekazanie placu pod budowę sali gimnastycznej wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

Więcej»»»


Wycieczka uczniów do Szkółki Leśnej w Dąbrowie

            W dniach 3 i 4 września 2008r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Kosobudach uczestniczyli w wycieczkach do Szkółki Leśnej w Dąbrowie.

Więcej»»»


Rozpoczęcie roku szkolnego 2008/2009

            1 września 2008 roku uroczyście rozpoczeliśmy nowy rok szkolny. O godzinie 800 odbyła się msza święta. Następnie na apelu szkolnym powitała wszystkich pani dyrektor Małgorzata Ostrowska.

Więcej»»»


© 2007 © Wykonanie: Wojciech Janta