SZKOŁA PODSTAWOWA
W KOSOBUDACH
ul. Szkolna 20, 89-632 Brusy
 
tel/fax.(052)-398-31-20 
 
Aktualności
Zobacz na mapie
Z historii Kosobud
Z historii szkoły
O nas
Uczniowie
Grono Pedagogiczne
Archiwum
Absolwenci naszej szkoły


KSIĘGA GOŚCI


Zobacz Księgę
Dopisz się do Księgi

Zagłosuj na nas!!!

Zagłosuj na nas! Szukaj w Interkl@sie!


 
KONTAKT

 

Sekretariat szkoły
Administrator stronyJesteś naszym
 
 

gościem


Użytkowników online
 
 

SONDA
Czy podoba Ci się strona szkoły?

Tak, jest super
Tak
Raczej nie
Nie
 
Puzzle online, (c) Luksoft
Serwis webmasterski WebMark

Sprzątanie Świata  

         W dniu 20 września 2008 roku, po raz kolejny, uczniowie Szkoły Podstawowej w Kosobudach włączyli się do Ogólnopolskiej Akcji "Sprzątanie Świata". Akcja poprzedzona została edukacją uczniów. Na szkolnej gazetce wywieszono plakat informacyjny dotyczący Akcji "Sprzątania Świata" oraz regulamin i harmonogram udziału uczniów Szkoły Podstawowej w Kosobudach w Akcji "Sprzątanie Świata", a także plakaty wykonane przez uczniów z tej okazji. W dniu 19 września podczas uroczystego apelu, uczniowie zostali zapoznani z celami oraz hasłem tegorocznej Akcji "Sprzątania Świata"- "Ziemia w Twoich rękach". Następnie Pani Dyrektor Małgorzata Ostrowska przypomniała zasady bezpieczeństwa, które należy stosować podczas Akcji "Sprzątania Świata" oraz zapoznała z przebiegiem Akcji. Na zakończenie apelu uczniowie klasy piątej zaśpiewali piosenkę zachęcającą do sprzątania pt. "Leśne duszki".

         W dniu 20 września o godzinie 9.00 uczniowie zebrali się na boisku szkolnym, gdzie nastąpiło rozdanie rękawic oraz worków na śmieci, po czym nastąpił wymarsz uczniów wraz z wychowawcami według ustalonego planu sprzątania. Troskliwym sprzątaniem objęto: ulice Kosobud, cmentarz, kilka kilometrów dróg wraz z terenem leśnym do: Czerska, Gliśna i Brody; Chłopowy, Hutę, i Rudziny oraz ich okoliczne lasy.

          W tegorocznej akcji razem z pracownikami Szkoły w Kosobudach wzięło udział 68 uczniów. Zebrano 60 worków śmieci. W lesie przy drodze Rudziny - Osowo znaleziono dzikie wysypisko śmieci, o czym powiadomiliśmy Zakład Gospodarki Komunalnej w Brusach.

         Z pewnością przyczyniliśmy się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego oraz nawyku dbałości o otoczenie, estetykę i piękno, ale przede wszystkim uwolniliśmy nasze otoczenie i lasy od 60 worków śmieci.


Wyruszamy
 

Jesteśmy w Rudzinach!
 

 

Ale dużo tych śmieci!
 

A grzyby? to przy okazji.
 

© 2007 © Wykonanie: Wojciech Janta